Kiberdrošības apmācības. 4 iemesli, kāpēc tās palīdz aizsargāt uzņēmuma informāciju.

Security

Kiberdrošībai organizācijās mūsdienās ir liela loma, un par šo sarežģīto uzdevumu visbiežāk rūpējas IT drošības speciālisti, taču ne mazāk svarīga loma ir arī jebkuram citam uzņēmuma darbiniekam, neatkarīgi no amata un veicamajiem darba pienākumiem. Tieši darbinieki var būt ievainojamākais posms organizācijas kopējā kiberdrošības aizsardzībā, ko uzbrucēji var prasmīgi izmantot, lai piekļūtu uzņēmuma datiem un citai sensitīvai informācijai. Pieaugot tehnoloģiju lomai uzņēmumu ikdienā, proporcionāli attīstās dažādi apdraudējumu veidi un krāpnieku izmantotas viltīgas uzbrukumu metodes, tāpēc regulāras kiberdrošības apmācības uzņēmumā veicinās kiberdrošības kultūru, kas uzlabos organizācijas spēju aizsargāties.
 

Kiberdrošības kultūra stiprina uzņēmuma aizsardzību.

Neveicot regulāras kiberdrošības apmācības un nesekojot līdzi darbinieku zināšanām un spējām atpazīt uzbrukumus, ir grūti novērtēt uzņēmuma reālo spēju aizsargāties. Vidēja un liela izmēra organizācijās pastāvīgi notiek darbinieku rotācija un uzņēmumā  ik dienu darba gaitas sāk jauni darbinieki, kas neapmācīti var būt potenciāls risks drošības ievainojamībai. Šo iemeslu dēļ uzņēmumā ir svarīgi iedzīvināt kiberdrošības kultūru, regulāri sekojot līdzi darbinieku zināšanām un apmācot jaunos darbiniekus kiberdrošības jautājumos.
 

Darbinieku iesaiste un līdzatbildība.

Izglītojot darbiniekus par kiberdrošību un katra individuālo lomu uzņēmuma informācijas aizsargāšanā, ikkatrs uzņēmuma darbinieks sāks apzināties savu nozīmi un spēs uzņemties atbildību. Svarīga ir darbinieku vēlme iesaistīties un pozitīva attieksme pret kiberdrošības apmācībām kopumā, tāpēc šim procesam ir jābūt vienkāršam un iesaistošam, lai tas neradītu lieku slogu un nekļūtu par vēl vienu apgrūtinājumu darbiniekiem. Rūpējoties par pozitīvu darbinieku attieksmi pret kiberdrošību kopumā, būs iespējams sagaidīt daudz labākus rezultātus un proaktīvu darbinieku rīcību incidentu novēršanā.
 

Ne tikai teorija, bet arī prakse.

Protams, darbinieki ir jāapmāca kiberdrošības teorijā un pamatprincipos, taču tikpat svarīgi ir pārbaudīt darbinieku zināšanas arī praksē. Veicot pikšķerēšanas uzbrukumu simulāciju uzņēmumā, darbinieki varēs pārbaudīt savu spēju reaģēt reālos apstākļos un no šīs pieredzes mācīties, lai atpazītu iespējamus draudus ikdienā. Šādas mācības aktualizēs kiberdrošības tēmu kolēģu vidū un organizācijā kopumā, kas iedrošinās darbiniekus aktīvi ziņot par aizdomīgiem e-pastiem un iespējamiem uzbrukuma mēģinājumiem uzņēmuma IT drošības speciālistiem.
 

Analītika, kas palīdzēs novērtēt organizācijas spēju aizsargāties.

Lai sasniegtu labus rezultātus, vispirms ir jānovērtē reālo situāciju. Papildus darbinieku aizsargspēju stiprināšanai, veicot pikšķerēšanas uzbrukumu simulāciju, tiks iegūta ārkārtīgi vērtīga statistika par organizācijas reālo spēju īstu kiberuzbrukumu atpazīšanā un novēršanā. Izmantojot modernu pikšķerēšanas simulāciju rīku, iespējams iegūt padziļinātu analītiku par rezultātiem, kas kalpos par vadlīniju uzņēmuma aizsardzības spēju novērtēšanai un uzlabošanai. Pateicoties šādai statistikai, iespējams ātri un precīzi identificēt organizācijas vājos punktus un veikt atbilstošas tālākas darbības.

Parasti, uzsākot šādas apmācības uzņēmumā kas to iepriekš nav veicis, neveiksmīgo simulāciju procents ir ne visai glaimojošs - pat respektablos IT uzņēmumos tas var būt ap 30-40%. Taču iegūstot datus par reālo situāciju, svarīgākais solis jau ir sperts un, turpinot apmācību procesu, šis procents dažu mēnešu laikā var tikt ievērojami samazināts.
 

CloudStudy - kiberdrošības e-apmācību platforma un pikšķerēšanas simulāciju rīks.

CloudStudy ir Latvijā veidota kiberdrošības e-apmācību platforma un pikšķerēšanas uzbrukumu simulāciju rīks, kas piedāvā modernu un iesaistošu apmācību saturu. Platforma ir speciāli veidota korporatīvu apmācību īstenošanai. Izmēģiniet to savā organizācijā bez maksas jau tagad: https://study.cloudstudy.lv/register-customer